BMS Vakfı

BMS Vakfı

BMS Vakıf Evleri

Çalışanlarına, sadece düzenli çalışmaları ile ev kazandıran bir firma BMS.

BMS, 1992 yılında çalışanları için sağlık yardımı yapmak, eğitime destek vermek, sosyal yardımda bulunmak amacıyla bir vakıf kurdu. BMS’ye katılan kişileri, vakfa üye olarak aldı. Daha sonra “Çalışanlarımızla güçlüyüz, kazanıyoruz, neden ev vermeyelim?” dendi ve BMS Vakfı, 1995’te evlerin temelini attı. İzmir Menemen Koyundere’deki arsada evler yapılmaya başlandı.

Bu uygulama, o zaman için Türkiye’de ilk ve tekti. BMS, hala bu konuda ilk ve tek.  

İnşa edilen ilk evler, yaşanan birçok aksiliğe inat, tüm karalamalara inat, o evler verilmez diyenlere inat, 2008’de verildi. Yapılmış olan evler, 10 yıl içinde sahibini buldu. 39 BMS çalışanı evini hak etti ve aldı.

Evlerini alanlar, bunun için sadece BMS’de çalıştılar. Gönül bağı ile, fedakarlık ile, inanç ile, ayda en az 5 satış ile çalıştılar. Bir yandan kazanç sağladılar, bir yandan vakıf evlerine adım adım yaklaştılar. 3’er aylık 50 vakıf dönemleri dolunca, noter huzurunda kura ile dairelerini belirlediler. Evlerini BMS Vakfı’ndan teslim aldılar.

BMS devam ediyor, çalışanlar devam ediyor. Peki, evler biter mi? Bitmedi! Bu kez İzmir Menemen’deki diğer arsa projelendirildi, ruhsatı alındı ve yeni evler için temel atıldı.

BMS Vakfı’nın yıllardır uyguladığı formül çok basit. BMS’li olmakla birlikte vakıf üyesi olmak, ayda en az 5 sipariş almak ve vaz geçmemek, kalıcı olmak.

Background

BMS Su Arıtma Sistemleri / Su Arıtma Cihazları